Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty

Każdy kto dba o zdrowie, powinien zapoznać się ze wszystkimi zaletami zielonej herbaty, które mogą pomóc w odpowiednim zbalansowaniu diety, a także utrzymaniu dobrej kondycji. Za jej prozdrowotne właściwości odpowiada bardzo bogaty skład. Jakie substancje znajdziemy w zielonej herbacie?

Zielona herbata skład

W przypadku tego produktu nie można mówić o jednej jedynej zielonej herbacie. Pod tym mianem kryje się bowiem wiele gatunków, a także mieszanek. Ich smak zależy od rozmaitych czynników, jak region upraw, czas zbiorów lub wiek zrywanych listków.

W zależności od wymienionych wyżej czynników w składzie herbaty mogą pojawiać się różne ilości potrzebnych dla zdrowia substancji. Zielona herbata jest bogatym źródłem witamin: A, B, C, E oraz składników mineralnych, jak fosfor, magnez, cynk i potas. Oprócz nich zawiera też inne substancje o olbrzymim znaczeniu, jak choćby: alkaloidy, lipidy, teinę, aminokwasy, katechiny i antyoksydanty.

To piorunujący koktajl dla zdrowia, urody i długowieczności. Dlatego warto pić ją regularnie, najlepiej każdego dnia. Lekarze i naukowcy zalecają nawet kilka filiżanek.

 

Author: notariusz-poznan.com.pl