To Działa!

Przez ostatnie dziesięciolecia postęp technologiczny jest niespotykany od w całej historii świata. Niewątpliwie ma to swoje zalety, żyjemy dłużej zdrowiej i co równie ważne dużo wygodniej niż nasi przodkowie.

Przez fakt coraz większego uzależnienia się od technologii oraz to że nawet do małych firm spływa coraz to większa ilość danych co uniemożliwia prowadzenie klasycznych archiwów papierowych.

Czy to problem ?

Gdybyśmy dziś próbowali tworzyć papierowe kopie wszystkich dokumentów to koszty i potrzebne na to miejsce były by całkowicie niewspółmiernych do korzyści które można by z tego tytułu uzyskać.

Na szczęście na rynku znajdują się narzędzia i aplikacje do prowadzenia biznesu. Wybór odpowiedniego zaplecza technologicznego jest sprawą bardzo ważną ponieważ późniejsza zmiana i próba przeniesienia się na inne systemy jest bardzo trudne, czasochłonne, kosztowe a czasem nawet i niemal niewykonalne.

Każda firma z każdej branży musi się dogłębnie zastanowić nad swoimi potrzebami i przyszłymi planami. Dla przykładu mała pizzeria która będzie planowała zatrudnić tylko kilu pracowników nie będzie potrzebowała rozbudowanego systemu rekrutacyjnego a prawdopodobnie wystarczy współpraca księgowa oraz być może prosty system magazynowy.

Inną sytuacja jest gdybyśmy wzięli na warsztat większa firmę np. sieć lokali fastfood.

To dojdziemy do wniosku że taka firma będzie potrzebowała dużo więcej rozwiązań technologicznych takich jak :

  • System rekrutacyjny
  • jednolity system księgowy
  • Arkusze zamówień powiązane z dostawcami
  • API do szczegółowej kontroli stanów magazynowych

… i można by tak długo wymieniać. Im większa firma tym te potrzeby będą rosły z czasem oddając coraz to więcej kompetencji w ręce firm specjalistycznych

Czy to się opłaca ?

Uporządkowanie spraw organizacyjnych oraz przejrzysta kontrola nad działaniami firmy jest sprawą niezbędną do sprawnego prowadzenia działalności gospodarczej. Nie zagłębiając się w szczegóły odpowiedź brzmi tak – każda spółka powinna w swoim budżecie zaplanować wdrożenie oraz późniejszą rozbudowę systemów informatycznych ponieważ bez odpowiednich narzędzi ich firma będzie albo mniej rentowna albo powoli i nieubłaganie będzie się przesuwać w kierunku upadłości.

 

Author: notariusz-poznan.com.pl