Co to znaczy być profesjonalnym fotografem?

Kiedy możesz nazwać się profesjonalnym fotografem? Co sprawia, że ​​fotograf jest profesjonalistą? Nadszedł czas, aby odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy być profesjonalnym fotografem.

Bądźmy szczerzy… większość z was określiłaby profesjonalnego fotografa jako kogoś, kto zarabia na życie jako fotograf. To uczciwe założenie, że aby zarabiać jako fotograf, trzeba pracować na profesjonalnym poziomie. Ale wyjaśnijmy to.

Definicja profesjonalnego fotografa

Jeśli chodzi o definicję profesjonalny fotograf, zwróćmy się do słownika. Po pierwsze, jeśli spojrzymy na słowo fotograf, pierwszą rzeczą, którą widzimy, jest to, że fotograf to ten, kto praktykuje fotografię. Innymi słowy, w dzisiejszym świecie prawie każdy jest fotografem. Słownik wspomina, że ​​fotografowie to także ludzie, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub zawód robiąc zdjęcia – ale nie wspominają o różnicy między pracą w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin ani o tym, jaka część dochodu jest generowana z fotografii.

Co ważniejsze, spójrzmy na słowo profesjonalista. Słownik mówi: odnoszący się lub charakterystyczny dla zawodu. Mówi nam dalej, że profesjonalista charakteryzuje się technicznymi lub etycznymi standardami danego zawodu lub spełnia takie standardy – a co ważniejsze – osoba, która w miejscu pracy wykazuje się uprzejmością, sumiennością i ogólnie rzeczowością.

Nie mierz siebie miarą innych

Nie wszyscy fotografowie są tacy sami. Niektórzy mają lata ciężko zdobytego doświadczenia. Niektórzy mają bardzo mało. Niektórzy rozumieją naukę stojącą za fotografią i skutecznie ją stosują; inni uważają, że głębia ostrości jest po prostu szeroko otwarta, aby uzyskać rozmyte tło. Niektórzy uważają, że warto ćwiczyć i strzelać codziennie zdjęcia, podczas gdy inni chwytają aparaty tylko wtedy, gdy płacą im za fotografowanie. Niektórzy nieustannie czytają i oglądają filmy oraz studiują swoje rzemiosło, aby rozwinąć swoje umiejętności, a jeszcze inni trzymają głowę spuszczoną i robią swoje, z niewielką świadomością lub szacunkiem dla tego, co robią inni.

Author: notariusz-poznan.com.pl