Biuro wirtualne w Warszawie

Zakładając spółkę często poszukujemy adresu nadającego się na ustanowienie jej siedziby.

Zamiast rejestrować spółkę w domu czy mieszkaniu wybierz biuro wirtualne. Koszt takiej usługi jest nikły a Twój domowy adres nie będzie figurował ani w KRS ani na wielu portalach internetowych analizujących spółki.

Dlaczego wybrać biuro wirtualne akurat w Warszawie ?

Warszawa to stolica Polski i miasto typowo biznesowe. Patrząc na panoramę miasta widzimy szereg wysokich biurowców, zwanych potocznie drapaczami chmur. Jedynie nieliczne wysokie budynki mają charakter mieszkalny, jak chociażby Złota 44 czy Cosmopolitan. Inne to typowe biurowce np. Varso Tower, który już jest zbudowany w całości i znajduje się w bardzo bliskiej odległości biura wirtualnego www.biurowirtualnewarszawa.pl

Warszawa to nie tylko biurowce z lat 2000 – 2021, ale także szereg starszych gmachów z okresu PRL, które zajmują główne ulice miasta, czyli Aleje Jerozolimskie, Marszałkowską i Świętokrzyską. Przecznicą Świętokrzyskiej tuż przy głównym skrzyżowaniu w mieście, czyli skrzyżowaniu Marszałkowska – Świętokrzyska jest ulica Mazowiecka. Tutaj również znajduje się wirtualne biuro, na które chcemy zwrócić Państwa uwagę w tym artykule.

Przy tak ogromnej ilości powierzchni biurowych a także przy ogromnej ilości biur wirtualnych, mamy do czynienia w Warszawie a szczególnie w centrum Warszawy, czyli w Śródmieściu z gigantycznym nagromadzeniem spółek, działalności gospodarczych, stowarzyszeń i fundacji w jednym miejscu, czyli w dzielnicy Śródmieście. Dzielnicę co prawda obsługują dwa urzędy skarbowe, ale pomimo to na pewno spółkę o większych obrotach lepiej umiejscowić w centrum Warszawy a nie w jakimś małym miasteczku. Decydują o tym względy zarówno wizerunkowe, jak rozpoznawalne adresy ze Śródmieścia Warszawy i względy posiadania firmy w miejscu, w którym tych firm jest całe multum.

Adres zamieszkania zarządu spółki, albo jej właścicieli nie ma wpływu na adres siedziby i siedzibą każdej spółki może być właśnie Warszawa.

Czym jest biuro wirtualne ?

Biuro wirtualne to obecnie miejsce, które nie tylko oferuje adres do wykorzystania w KRS lub CEiDG, jako adres na siedzibę firmy, ale to również miejsce, w którym ta siedziba jest kompleksowo obsługiwana.

Biuro wirtualne posiada zaplecze techniczne w postaci sekretariatu oraz sal na spotkania. Sale na spotkania to nieduże salki konferencyjne a ich zadaniem jest umożliwienie spotkania się zarządu spółki, by uchwalić ważne dla spółki decyzje np. czy spółka ma dalej istnieć, czy spółka ma wypłacić dywidendę a może lepiej by spółka wypracowany zysk w coś zainwestowała.

Najlepszym położeniem biur wirtualnych w Warszawie jest właśnie nie tylko Śródmieście, ale ścisłe centrum, czyli zabudowania przylegające do obszaru, w którym znajduje się Dworzec Centralny i Pałac Kultury. To ważne w przypadku członków zarządu spoza Warszawy, by byli w stanie dojść z Dworca Centralnego na piechotę i odbyć na przykład raz do roku wspomniane posiedzenie zarządu.

Author: notariusz-poznan.com.pl