Jak wyjść z pętli pożyczkowej?

Pętla pożyczkowa to trudna sytuacja, która może spotkać każdą osobę, która chętnie się zadłuża. Kilka wziętych pożyczek i produktów kupionych na raty może spowodować, że w budżecie domowym zabraknie pieniędzy na regulowanie swoich zobowiązań. Tak się też czasami dzieje, jeśli pożyczkobiorca musi dodatkowo się zadłużyć, ponieważ – na przykład – zdarzyło się w jego życiu coś, co go do tego zmusza. Przykładem jest tu choćby choroba i koszty leczenia, które musi ponosić. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaca wszystkich zobowiązań, zadłużenie rośnie. Pojawia się ryzyko egzekucji komorniczej. Wiele osób w takiej sytuacji sięga po kolejne pożyczki, z których spłaca wcześniejsze i wymagalne zadłużenie. Tak zaczyna się pętla pożyczkowa, która w ostateczności na pewno do niczego dobrego nie doprowadzi. Jak z niej wyjść?

Pożyczka konsolidacyjna. Tak można rozwiązać problem pętli pożyczkowej

Jeśli pożyczkobiorca zadłużony jest w wielu miejscach, w każdym z nich doliczane są odsetki i inne koszty. Istnieje jednak łatwy sposób zmniejszenia kosztów zadłużenia i oddalenia ryzyka egzekucji komorniczej. Kredyt konsolidacyjny w parabanku – bo o tym rozwiązaniu mowa – to opcja, która pozwala wyjść z pętli pożyczkowej. Biorąc ten kredyt, pożyczkobiorca nie otrzyma gotówki. Całość kredytu zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań, pożyczkobiorca otrzyma tylko potwierdzenia spłat. Pozostanie oczywiście z kredytem konsolidacyjnym, jednak zasady jego spłaty będą korzystne, a raty dopasowane do możliwości finansowych pożyczkodawcy.

Kredyt konsolidacyjny w parabanku. Dlaczego warto go wziąć?

Wyjście z pętli pożyczkowej jest dużo łatwiejsze, jeśli dłużnik zdecyduje się na skonsolidowanie zadłużenia. Z kredytu konsolidacyjnego jest ono spłacane natychmiast, a więc nie ma już kosztów windykacji, odsetek i opłat karnych. Zostaje jeden kredyt, który jest dużo łatwiejszy w spłacaniu niż kilka zaległych pożyczek i innych zadłużeń. Oczywiście biorąc go, trzeba także przeanalizować jego warunki, dopasować wysokość rat do możliwości finansowych i podpisywać umowę kredytową tylko wtedy, gdy spłacanie kredytu będzie możliwe i bezproblemowe. Niespłacanie tej należności może bowiem doprowadzić do ponownego wzrostu zadłużenia i ryzyka kolejnej pętli pożyczkowej.

Author: notariusz-poznan.com.pl